Kavallerivärja

661454

KAVALLERIVÄRJA, svensk, m/1729, mässingsfäste, klinga med stämplar, 114 cm, klinga 97 cm

Gammal lagning på bygeln, slitage, spår efter rostskador på klingan

Vapen/Medaljer, Blankvapen, Selected

Kavallerivärja

Budhistorik (16 bud)
5028409
20 000
5028469
19 500
5028409
19 000
5028464
18 500
5028409
18 000

Slutpris SEK:
20 000
1 963 EUR, 2 180 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.