Smörask porfyr Karl Johan

661350

SMÖRASK, porfyr, 1800-talets första hälft, Karl Johan, fasetterad, locket med vriden fasettering, lockknopp i form av pinjekotte, diameter ca 12, höjd 10 cm

Nagg (större), lockknoppen lös

Diverse, Selected

Monter 1

Smörask porfyr Karl Johan

Budhistorik (30 bud)
5026236
13 500
5026225
13 000
5025923
12 500
5025476
12 000
5024882
11 500

Slutpris SEK:
13 500
1 325 EUR, 1 472 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.