Wassily Kandinsky färglitografi

661281

WASSILY KANDINSKY (1866-1944): efter, "Variegation in the triangle / Bauhaus", monogramsignerad i trycket, färglitografi efter komposition från 1927, Grohmann 273, ca 49x36 cm

Tavelvagn 2

Budhistorik (15 bud)
5027345
950
5026076
900
5026069
850
5022063
5026066

Slutpris SEK:
950
92 EUR, 104 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.