Fyra delar porslin Kina

661257

BOJANER, YTTERFODER SAMT SKÅL,
4 dlr., porslin, Kina, 18-1900-tal, polykrom dekor, underblåttglasyr, famille rose, höjd ca 13-26 cm

Bruksslitage, bojan med senare trälock

Orientaliskt, Porslin

Fyra delar porslin Kina

Budhistorik (32 bud)
5042439
7 800
5042398
7 600
5042434
7 600
5042398
7 400
5042430
7 200

Slutpris SEK:
7 800
753 EUR, 855 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.