Royal Copenhagen Blå Blomst

661151

KUNGLIG DANSK, "Blå Blomst", kaffe- och teservis, 42 dlr., porslin, Danmark, 1900-talets andra hälft, bestående av: 7 kaffekoppar med fat (1870), 10 tekoppar med fat (1550), 11 assietter (1625), 12 dessertassietter (1645) samt gräddkanna (1538), diameter ca 8-19 cm

Nagg förekommer (några större)

Keramik/Porslin

Monter 1

Royal Copenhagen Blå Blomst

Budhistorik (34 bud)
5028515
5 800
5028509
5 600
5028512
5 600
5028509
5 400
5028506
5 200

Slutpris SEK:
5 800
569 EUR, 632 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.