Vitrinskåp 1700-tal rokoko

660931

VITRINSKÅP, furu, 1700-talets mitt, rokoko, konturerat krön, betsat, hyllinredning, understycke (senare) med tre lådor, beslag i mässing, svängda ben, överstyckets mått: höjd ca 132, 124x29 cm, understyckets höjd ca 52, 124x39, total höjd 184 cm, nycklar (2) medföljer

Understycket senare, överstycket renoverat och kompletterat, hyllplan senare, slitage

Ändringar/tillägg
Nycklar (2) finns att hämta i utlämningen

Möbler, Skåp, byråer

Rum 22

Vitrinskåp 1700-tal rokoko

Budhistorik (23 bud)
5027659
14 500
5027658
14 000
5027655
13 500
5027657
13 000
5027655
12 500

Slutpris SEK:
14 500
1 399 EUR, 1 589 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.