Taklampa art deco

660223

TAKLAMPA, ca 1940-tal, art deco, plafondmodell, frostat glas med slipad och förgylld dekor i form av blommor och stjärnor, höjd ca 40, diameter 50 cm

Enstaka fläck, enstaka mindre färgbortfall

Belysning, Taklampor

Rum 7

Taklampa art deco

Budhistorik (20 bud)
5018342
1 300
5018336
5018324
5018331
5018324

Slutpris SEK:
1 300
137 EUR, 169 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.