Cigarettask silver 900

659886

CIGARETTETUI, silver/900, dekor i niello, stämplad Ljubljana, Osmanska riket före 1923, spår av invändig förgyllning, höjd 1,5, 10x7 cm, vikt 123 g

Mindre bucklor, mindre emaljsläpp

Silver, Övriga silverföremål

Cigarettask silver 900

Budhistorik (5 bud)
5009156
1 300
5016510
5009156
900
5008603
5008214

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 146 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.