Konsolbord barock

658314

KONSOLBORD, barock, stomme i valnöt, helskulpterad dekor, kredering med spår av försilvring och förgyllning, volutformade ben med akantus och groteskornamentik, fotkryss, skiva av brunbrokig marmor, höjd 87, 99 x 65 cm

Smärre lagningar, dekorkomplettering, senare lagad skiva

Möbler, Soffbord, sidobord, Selected

Rum 4

Konsolbord barock

Budhistorik (18 bud)
5032933
33 000
5030337
32 000
5032931
31 000
5030337
30 000
5032930
29 000

Slutpris SEK:
33 000
3 240 EUR, 3 597 USD
Utropspris SEK:
30 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.