Albin Hamberg vas Tema keramik

647496

ALBIN HAMBERG (1875-1968), vas, majolika, Höganäs, omkring sekelskiftet 1900, melerad glasyr, hänklar i form av drakar, signerad 1969 Höganäs KS (Modellör Karl Svensson)

Smärre slitage

Keramik/Porslin, Övrigt porslin och keramik, Tema

Garnisonsgatan 16, Helsingborg

Budhistorik (16 bud)
5056105
1 700
5055968
1 600
5055365
5055956
1 400
5055365
1 300

Slutpris SEK:
1 700
179 EUR, 221 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 406 kr.