Golvvas Kina 1800-tal

656142

GOLVVAS, porslin, Kina, 1800-talets slut, balusterformad, med hänklar, dekor av drakar och fenixfåglar bland blommor i emaljfärger, järnoxid samt sepia, höjd ca 62 cm

Nagg, botten med glasyrspricka

Orientaliskt, Porslin

Kundcenter

Golvvas Kina 1800-tal

Budhistorik (18 bud)
4990295
9 200
4989973
9 000
4989728
8 800
4989972
8 600
4989728
8 200

Slutpris SEK:
9 200
888 EUR, 1 008 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.