Bärnsten med inneslutning

656024

BÄRNSTEN med fossil inneslutning av blad, längd ca 7 cm, vikt ca 17 g

PROVENIENS, Denna bärnsten kommer från en av Sveriges största privata samlingar av bärnsten med fossila inneslutningar. Samlingen har bl a använts i forskningssyfte.

Ett nagg

Diverse

Bärnsten med inneslutning

Budhistorik (2 bud)

4980373
600
4980315

Slutpris SEK:
600
59 EUR, 65 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.