Fåtölj Philip Arctanders art

656006

PHILIP ARCTANDER, fåtölj, tillskriven, 1930/40-tal, välvd stomme i bok, sadelgjord i hampa, sitthöjd ca 63 cm

Sadelgjord med fläckar, åldersrelaterat samt bruksslitage, lagningar nertill, föstärkt

Möbler, Fåtöljer, Design

Rum 4

Fåtölj Philip Arctanders art

Budhistorik (6 bud)
4989820
2 600
4989711
2 400
4979195
4977525
4977524

Slutpris SEK:
2 600
255 EUR, 283 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.