Vaser Kina

655621

VASER, 4 st., varav 1 par, porslin, Kina, 1800-talets senare del, höjd ca 11-23 cm

En av de mellersta vaserna med skadad hänkel, den minsta med nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 26

Vaser Kina

Budhistorik (8 bud)
4988426
4 400
4988142
4 200
4982822
4988139
4982822
3 200

Slutpris SEK:
4 400
425 EUR, 482 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.