Matgrupp i nyrokoko

655422

MATGRUPP, 7 dlr, 1900-talets första hälft, nyrokoko, bestående av: matbord samt 6 stolar, bord i massiv ek, stolar fanérade i ek och med klädsel i brokadtextil, skuren dekor, bordets fotavslut i form av lejontassar, bordet med utdragbara skivor, bordet ca höjd 76 cm, skivans mått 72x168+63,5+63,5 cm, stolarnas sitthöjd ca 45 cm

Brukslitage, fanérskada på en stol, stolklädseln smått lös på en stol, fläckar förekommer

Möbler, Matsalsmöbler

Rum 10

Matgrupp i nyrokoko

Budhistorik (2 bud)

4987804
4976113

Slutpris SEK:
34 EUR, 38 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.