2 dukar och 13 servetter linnedamast

655377

DUKAR OCH SERRVETTER, 2 respektive 13 st, linnedamast, enligt uppgift Irland 1920-tal, monogram AS i vit brodyr, dukarnas mått 400x180 och 270x155 cm, servetternas mått 58x58 cm

Bruksslitage med mindre fläckar, ej fullt genomgångna

Diverse, Mattor/Textilier

Geijersgatan 14, Göteborg

Budhistorik (16 bud)
4989801
4989798
2 800
4989796
2 600
4989795
2 400
4989793

Slutpris SEK:
290 EUR, 329 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 287 kr.