Bordsur 1700-tal

655322

BORDSURSFODRAL, Louis XV, 1700-tal, brännförgylld brons, urhus besatt med facetterade färgade glassten, höjd 33 cm

Senare löst urverk medföljer, senare krön och sockel i trä, slitage

Klockor/Ur

Rum 7, Hylla 10

Bordsur 1700-tal

Budhistorik (22 bud)
4985590
4985585
3 800
4985580
3 600
4985584
3 600
4985580
3 400

Slutpris SEK:
386 EUR, 438 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.