Piedestaler

655163

PIEDESTALER, 2 st., snarlika, 1900-talets slut, empirestil, stomme i förgylld och bronserad trä med skuren akantus dekor, skivor av marmor, på fötter i form av lejontassar, höjd ca 67 och 71 cm

Bruksslitage, repor, ställvis förlust av förgyllning och bronsering

Möbler, Soffbord, sidobord

Hylla 4

Piedestaler

Budhistorik (25 bud)
4987280
4987279
1 900
4987278
1 800
4987277
1 700
4987276
1 600

Slutpris SEK:
193 EUR, 219 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.