Manschettknappar 1 par 18 k guld

654994

MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, markisformade manschettbrickor med gravyr, stämplar delvis bortnötta samt oläsliga, 1919, SKJORTKNAPP, 18 k guld, dekor med cabochonslipat blått glas, Bernhard Hertz AB, Stockholm 1902, total vikt ca 8,4 g

Manschettknappar med skador och bristningar

Guld/Smycken

Budhistorik (6 bud)
4984433
1 700
4984872
1 600
4984433
4980093
1 400
4978880

Slutpris SEK:
1 700
164 EUR, 186 USD
Utropspris SEK:
1 800

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.