Bordspendyl 1800-tal

654928

BORDSPENDYL, omkring år 1800, Gaston Jolly (Paris, urmakare far och son, Paris 1800-1820), emaljerad urtavla med svarta romerska siffror, bottenplatta i marmor, förgylld och patinerad brons,dekor av korintiska kolonner och krönt av örn, höjd ca 56, 38x10 cm

Renoverad och kompletterad, skador, saknar delar

Klockor/Ur

Kundcenter

Bordspendyl 1800-tal

Budhistorik (15 bud)
4983130
5 000
4983128
4 800
4983125
4 600
4981839
4 400
4981622
4 200

Slutpris SEK:
5 000
483 EUR, 548 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.