Broderi 1700-tal

Föregående | Översikt | Nästa

654817

MINIATYRER, 2 st, 1700-tal, motiv av bedjande präst respektive herdinna med lamm, monterade på textil, broderi i form av ramar, guldbroderi, paljetter och applikation, dekor av bl.a. baldakin och ymnighetshorn, ramar med skuren dekor av akantus i plattrelief, sannolikt sydeuropeiska, ramarnas storlek ca 30,5x18 cm

Sprickor, lagningar

Diverse, Mattor/Textilier

Monter 22

654817 - Broderi 1700-tal
Din e-postadress

Fråga
Skicka
Broderi 1700-tal

Budhistorik (15 bud)
4981883
1 400
4981950
1 300
4981883
4980159
4979176

1 dag kvar
Avslutas 2019-06-18
21:40   (22:40 )
AKTUELLT BUD SEK:
1 400
135 EUR, 153 USD
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.