Miniatyrporträtt 1800-tal

654790

MINIATYR, 1800-talets början, gouache på elfenben, porträtt föreställande Christina Charlotta Reutercrona, född Ulfsparre af Broxvik (1743-1827), monterad i träram, ramens storlek ca 15,5x13 cm

Konst, Äldre måleri, Diverse

Monter 29

Miniatyrporträtt 1800-tal

Budhistorik (13 bud)
4989527
2 400
4989369
4988284
4989362
4988284
1 600

Slutpris SEK:
2 400
232 EUR, 263 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.