Miniatyrporträtt empire

Föregående | Översikt | Nästa

654778

MINIATYR, 1800-talets början, empire, gouache på elfenben, porträtt föreställande ung kvinna i muslinklänning, signerad och daterad S. Hofling* målat 1812, monterad i träram, ramens storlek ca 12,5x12,5 cm

* Salomon Hofling (1779-1827)

Konst, Äldre måleri, Diverse

Monter 29

654778 - Miniatyrporträtt empire
Din e-postadress

Fråga
Skicka
Miniatyrporträtt empire

Budhistorik (11 bud)
4988282
1 700
4988122
1 600
4987925
4987906
4987140

6 timmar 51 minuter kvar
Avslutas 2019-06-20
11:06   (12:06 )
AKTUELLT BUD SEK:
1 700
164 EUR, 186 USD
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.