Miniatyrporträtt 1800-tal

Föregående | Översikt | Nästa

654774

MINIATYR, 1820-tal, gouache på elfenben, porträtt föreställande Jakob Ramsell Dahlsson (1792-1828) brukspatron och fideikommissarie på Färna bruk i Västmanland, signerad och daterad Arvid von Cederwald* 12:oct 1828, monterad i träram, ramens storlek ca 18x16,5 cm

* Arvid von Cederwald (1792-1840)

Konst, Äldre måleri, Diverse

Monter 29

654774 - Miniatyrporträtt 1800-tal
Din e-postadress

Fråga
Skicka
Miniatyrporträtt 1800-tal

Budhistorik (5 bud)
4987934
1 600
4987933
4987590
750
4987145
700
4978765
650

18 timmar 28 minuter kvar
Avslutas 2019-06-20
21:50   (22:50 )
AKTUELLT BUD SEK:
1 600
154 EUR, 175 USD
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.