Ljuskrona i empirestil

653502

LJUSKRONA, 1900-talets mitt, empirestil, stomme i mässing, 5 ljusarmar, behängd med olikformade prismor, elektrifierad, höjd 69, diameter 54 cm

Bruksslitage

Belysning, Ljuskronor

Rum 13

Ljuskrona i empirestil

Budhistorik (16 bud)
4974412
4964684
4964681
950
4964679
900
4964677
850

Slutpris SEK:
106 EUR, 121 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.