Bruno Mathsson fåtöljer Karin

652810

BRUNO MATHSSON, Karin 73, fåtöljer, 1 par, Dux, 1970-/80-tal, underrede av förkromade stålrör på hjulfötter, bärväv av ironsidetextil, djuphäftade dynor och armstödskuddar i mörkbrunt skinn, sitthöjd ca 36 cm

Bruksslitage/patina, enstaka släppt djuphäftning, ena bärväven med 1 lösa tryckknapp

Möbler, Fåtöljer, Design

Makadamgatan 11, Helsingborg

Bruno Mathsson fåtöljer Karin

Budhistorik (17 bud)
4976839
17 000
4969668
16 500
4967754
16 000
4969664
16 000
4967754
15 500

Slutpris SEK:
17 000
1 669 EUR, 1 853 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 540 kr.