Lisbeth Forsberg burk med lock

651685

LISBETH FORSBERG (född, 1959), burk med lock, samtida, keramik, rakubränd krackelerad glasyr i tegelröd och svart, monogramsignerad ''LF'' undertill, höjd ca 15.5 cm

Ingår i temaauktion Konsthantverk

Ändringar/tillägg
Under många år har Lisbeth utvecklat och förfinat sitt arbete med den traditionella japanska bränningstekniken raku. Lisbeth arbetar också med gestaltningsuppdrag för offentlig miljö.

Keramik/Porslin, Övrigt porslin och keramik, Design, Tema

Monter 3

Budhistorik (9 bud)
4973071
4973070
1 300
4973069
4972740
4972561
500

Slutpris SEK:
145 EUR, 164 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.