Lisbeth forsberg burk med lock

651684

LISBETH FORSBERG (född, 1959), burk med lock, samtida, keramik, rakubränd krackelerad glasyr i orange och vit, invändigt grått, monogramsignerad ''LF'' undertill, höjd ca 21.5 cm

Ingår i temaauktion Konsthantverk

Ändringar/tillägg
Under många år har Lisbeth utvecklat och förfinat sitt arbete med den traditionella japanska bränningstekniken raku. Lisbeth arbetar också med gestaltningsuppdrag för offentlig miljö.

Keramik/Porslin, Övrigt porslin och keramik, Design, Tema

Monter 3

Budhistorik (5 bud)
4973345
1 400
4972744
1 300
4972741
4970285
4962681

Slutpris SEK:
1 400
135 EUR, 153 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.