Miniatyr ur Karl Asplunds samling

636653

ANTON ULRIK BERNDES (1757-1844) tillskriven: porträtt av en mamsell, gouache på papp, monterad i förgylld mässing, 3,5 x 3 cm

PROVENIENS: Greve riksheraldiker Adam Lewenhaupt (1861-1944), Stockholm
Fil. dr. Karl Asplund (1890-1978), Stockholm

Konst, Äldre måleri

Budhistorik (29 bud)
4971730
10 000
4971304
9 800
4971304
7 600
4971728
7 400
4971304
5 600

Slutpris SEK:
10 000
965 EUR, 1 096 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.