Rökelsekar Kina 1700-tal Blac de Chine

647272

FIGURER/RÖKELSESTÄLL, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), i form av fohundar, blanc de chine, hanar, höjd ca 16 cm

Nagg, avslag, en med tillverkningssprickor, ett rökelsefästa av

Orientaliskt, Porslin

Budhistorik (19 bud)
4932306
1 300
4932231
4932143
4932091
4932120

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 142 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.