Lappsilver

646777

BESTICK, 17 dlr, silver, 1900-tal, bl a Cesons, Göteborg, graverad dekor av samer, skaft med ringar, delvis förgyllda, bestående av: 12 kaffeskedar, tårtspade, bakelsespade, saltsked, syltsked, marmeladsked, längd 9,5-21 cm, vikt ca 315 g

Delvis ägargravyr, heders- och minnesgravyr

Silver

Lappsilver

Budhistorik (4 bud)

4919887
1 300
4919675
4906106
4899599

Slutpris SEK:
1 300
128 EUR, 142 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.