Sybord 1800-talets första hälft

646758

SYBORD, 1800-talets första hälft, Karl Johan, fanérat i björk, bordsskiva med dekor av intarsia föreställande växtslingor, låda med inredning, nyckelbussning i ben, höjd ca 75, 60x42 cm, nyckel finns att avhämta vid Utlämningen
PROVENIENS: Anna-Vilhelmina Posse (född Nordenfelt)

Fanérskador, fanérbortfall, torrsprickor, ett lock till inredningen saknas, 3 knoppar till lock saknas

Möbler, Soffbord, sidobord

Rum 12

Budhistorik (4 bud)

4917012
4916922
550
4914602
500
4914597

Slutpris SEK:
106 EUR, 121 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.