Skål Kina 1800-tal

646672

SKÅL, porslin, Kina, 1800-tal, dekor av häst och växter i underglasyrblått, diameter ca 28 cm, höjd ca 13 cm

Hårspricka, ifyllt kantnagg

Orientaliskt, Porslin

Drottninggatan 36, Malmö

Skål Kina 1800-tal

Budhistorik (17 bud)
4912487
4912841
4912487
4912840
1 900
4912487
1 800

Slutpris SEK:
216 EUR, 240 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 344 kr.