Nattkista

646237

NATTKISTA, sent 1700-/tidigt 1800-tal, stomme i lackerad ek, på benställning, sannolikt senare, beslag i järnsmide, höjd ca 82 cm, yttermått ca 62x44 cm

Benställningen sannolikt senare, bruks- och åldersrelaterat slitage

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta i utlämningen

Möbler, Övriga möbler

Nattkista

Budhistorik

2019-05-23 kl 18:10
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.