Arthur Percy ''Reffla'' servisdelar

645914

ARTHUR PERCY (1886-1976), "Reffla", 47 dlr, 1900-talets mitt, Gullaskruf, gröntonad glasmassa, inklusive bla: 4 värmeljushållare, 3 vaser, 2 uppläggningsfat, 6 assietter, 6 fat, 18 skålar, 1 gräddkanna, delvis etikettmärkta, höjd ca 1.5-21.5 cm

Bruksslitage, några mindre nagg kan förekomma, en av värmeljushållaren med en spricka, värmeljushållaren är av olika nyanser

Glas, Servisglas

Monter 12

Budhistorik (22 bud)
4920465
4920472
4920465
1 900
4920468
1 800
4920465
1 700

Slutpris SEK:
196 EUR, 218 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.