Ikon Ryssland

645652

IKON, Deësis med S:ta Vassa Centrala Ryssland, 1800-talets mitt, Deësis är en framställning av Kristus, som tronar i majestät mellan jungfru Maria och Johannes döparen, tempera, olja samt förgylld pannå, ca 28x22 cm

Färgbortfall, krackelyr, lagningar och retuscher

Diverse

Ikon Ryssland

Budhistorik (6 bud)
4914568
1 600
4914566
750
4904830
700
4904282
650
4899380

Slutpris SEK:
1 600
157 EUR, 174 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.