S:t Petrus

645649

GRAND TOUR souvenir i form av S:t Petrus på tronen, 1800-talets slut, patinerad brons och carraramarmor, höjd ca 26 samt största djup 19 cm

Detta föremål ingår i temaauktionen Grand tour

Lagning på tronens ena sida, nagg och slitage, möjligen har det funnits ett större fundament till tronen

Diverse

S:t Petrus

Budhistorik (5 bud)
4916666
2 400
4913966
4913960
4912395
4909861

Slutpris SEK:
2 400
236 EUR, 262 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.