Tekannor Kina

644604

TEKANNOR, 2 st., porslin, Kina, 18/1900-tal, cylinderformade, dekor i underglasyrblått samt emaljfärger, höjd ca 10-12 cm

Nagg, ett lock ej original

Orientaliskt, Porslin

Monter 22

Tekannor Kina

Budhistorik (9 bud)
4932513
1 700
4932428
1 600
4932122
4932122
4932423

Slutpris SEK:
1 700
164 EUR, 186 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.