Golvur

644602

GOLVUR 1800-tal, lod samt pendel medföljer, senare bemålat, total höjd ca 220 cm

PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne

krönande knopp saknas, krackeleringar, avslag

Klockor/Ur

Makadamgatan 11, Helsingborg

Golvur

Budhistorik (21 bud)
4916282
6 400
4915840
6 200
4916278
6 000
4915840
5 600
4916276
5 400

Slutpris SEK:
6 400
618 EUR, 701 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 406 kr.