Skåp Korea

644548

MOURI JANG, skåp, Korea, 1800-tal, dörrpar med bakomliggande förvaring, fjärilsformade beslag i metall, avtagbar från benställningen, alm samt almrot, lackad, höjd ca 67 samt 77x37 cm,

Några beslag lösa, sprickor, några lösa fogar, bruks och åldersrelaterat slitage, nyckel saknas

Orientaliskt, Konsthantverk

Hylla 6

Skåp Korea

Budhistorik (10 bud)
4885654
1 700
4892976
1 600
4885654
4885486
750
4884248
700

Slutpris SEK:
1 700
164 EUR, 186 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.