Joan Miro

644529

JOAN MIRÓ (1893-1983): ''Le Carosse d'Oiseaux'', signerad och numrerad Miró 26/50, etsning och akvatint, 1973, Editerad av Maeght, Paris, ca 63,5x67 cm

LITTERATUR
Dupin 573

Gulnad

Konst, Grafik, Selected

Joan Miro

Budhistorik (22 bud)
4900415
29 000
4900161
28 000
4900155
27 000
4899159
26 000
4895005
22 000

Slutpris SEK:
29 000
2 799 EUR, 3 178 USD
Utropspris SEK:
35 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.