Målkärl tenn

644491

MÅLKÄRL, 1700-tal, tenn, mästare Gabriel Wetterberg verksam i Stockholm 1745-1781, med ägarinitialer J.S.B, 26 cm

Slitage, repor, slagmärken och smärre bristningar

Diverse

Målkärl tenn

Budhistorik (3 bud)

4899221
600
4891872
4883419

Slutpris SEK:
600
58 EUR, 66 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.