Kruka, Japan. Inköpt på Firma svenkt Tenn,1960-tal

644190

KRUKA, stengods, Japan, enligt uppgift inköpt på Firma Svenskt Tenn under 1960-talet, otydlig stämpel undertill, höjd ca 21, diameter 20 cm

SMärre slitage

Keramik/Porslin, Vaser, skålar, fat

Monter 10

Budhistorik (23 bud)
4905456
1 800
4905340
1 700
4905340
4902024
1 400
4902010
1 300

Slutpris SEK:
1 800
172 EUR, 193 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.