Bordslampa Bäckström

643926

EINAR BÄCKSTRÖM, bordslampa, 1900-talets mitt, fot i mässing, grönlackerad skärm, skaft med lindat brunt läder, stämpelmärkt EBM 5014 Made in Sweden, höjd ca 42 cm

Avslagen tryckknapp, lädret med slitage

Belysning, Bordslampor

Rum 7

Bordslampa Bäckström

Budhistorik (36 bud)
4901709
4902226
3 800
4901709
3 600
4902224
3 400
4901709
3 200

Slutpris SEK:
386 EUR, 438 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.