Terrinfat Kina 1700-tal Famille rose

643686

TERRINFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), konturerat brätte, famille rose, europeiserande dekor av strödda blommor i emaljfärger och järnoxid, fleur de lisbård, längd ca 39 cm

Nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 4

Budhistorik (10 bud)
4898865
1 600
4898132
4898132
4896805
4893307

Slutpris SEK:
1 600
153 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.