Gustaviansk spegellampett

643470

SPEGELLAMPETT, gustaviansk, 1700-talets andra hälft, förgylld och bronserad, krön med medaljong, två ljusarmar, höjd 104 cm, bredd 54 cm.

Åldersrelaterat slitage, små skador

Speglar, Belysning, Vägglampor

Södra kajen 14, Helsingfors

Gustaviansk spegellampett

Budhistorik (37 bud)
Bud EUR
4911555
2 700
4911576
2 600
4911555
2 500
4911570
2 400
4911555
2 300

Slutpris EUR:
2 700
27 979 SEK, 3 067 USD
Utropspris EUR:
1 300-1 500