Tove Jansson oljemålning

641441

TOVE JANSSON (1914-2001) Motiv från Stockholm, utsikt från Mariabergen på Söder mot Gamla stan, signerad samt daterad -32, olja på duk, 61x50 cm

Konst, Äldre måleri, Stockholmiana

Södra kajen 14, Helsingfors

Tove Jansson oljemålning

Budhistorik (31 bud)
Bud EUR
4911604
4 200
4904098
4909523
3 900
4904098
3 800
4909518
3 700

Slutpris EUR:
4 200
44 025 SEK, 4 724 USD
Utropspris EUR:
2 000-2 500