Draperier och gardiner

637760

DRAPERIER, 2 st., GARDINER, 2 st., 1960-/70-tal, draperier ca 130x130, gardinerna av Marjatta Metsovaara, märkta med namn samt Made in Finland by Tampella, draperierna av Sven Fristedt, modell "Alfie", för IKEA, ca 217x122 cm

Draperierna med blekt del, bruks och åldersrelaterat slitage

Mattor/Textilier, Design

Monter 1

Draperier och gardiner

Budhistorik (5 bud)
4847638
500
4847404
450
4847073
4844494
4838021

Slutpris SEK:
500
49 EUR, 55 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.