Kandelabrar Frankrike

636401

KANDELABRAR, 1 par, 1800-talets andra hälft, Frankrike, empirstil, 3-armade, för fyra ljus, delvis förgylld och polerad brons, kolonnformade skaft, avslut med tassfötter på trepassfot, höjd ca 60,5 cm

Förgyllning delvis med slitage, delvis med renoverade borrhål efter tidigare elektrifiering

Diverse, Belysning, Metall

Kundcenter

Kandelabrar Frankrike

Budhistorik (17 bud)
4836024
17 000
4838186
16 500
4836024
15 000
4838185
14 500
4836024
14 000

Slutpris SEK:
17 000
1 641 EUR, 1 863 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.