Peter Hvidt & Orla Mölgaard-Nielsen soffbord

635933

PETER HVIDT & ORLA MÖLGAARD-NIELSEN, soffbord, France & son, Danmark, 1950-tal, stomme i massiv riopalisander, utragbar skiva på ena kortsidan i svart formica, ändsidor med fasad kant, etikettmärkt, höjd ca 50, 120x55 cm

CITES-intyg för riopalisander medföljer

Genomgående spricka på toppskiva samt mindre repor, fuktring

Möbler, Soffbord, sidobord, Design

Budhistorik (30 bud)
4839190
25 000
4839201
24 000
4839190
23 000
4839196
22 000
4839190
21 000

Slutpris SEK:
25 000
2 413 EUR, 2 740 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.